KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13535344
*
nr 1353 5344
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Etsning, Axel Törneman (1880-1925), Madonna. Ej signerad. Ej signerad. Motivet: 32x25 cm
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2020
kl 20:32:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:55:51
1
100 kr
9/10 21:14:08
2
500 kr
10/10 11:53:17
3
400 kr
10/10 11:53:17
2
450 kr (Budbetjänt)
12/10 20:26:37
3
500 kr
12/10 20:26:37
2
500 kr (Budbetjänt)
12/10 20:26:57
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel törneman ej signerad etsning etsningar grafik madonna
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
*
Axel Törneman
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Läs om budbetjänten
nr 1353 5344
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Etsning, Axel Törneman (1880-1925), Madonna. Ej signerad. Ej signerad. Motivet: 32x25 cm
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 13:55:51 | 1 | 100 kr |
9/10 21:14:08 | 2 | 500 kr |
10/10 11:53:17 | 3 | 400 kr |
10/10 11:53:17 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
12/10 20:26:37 | 3 | 500 kr |
12/10 20:26:37 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/10 20:26:57 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel törneman ej signerad etsning etsningar grafik madonna
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19